Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

No i po weekendzie

Data dodania: 2011-05-30
wyślij wiadomość

No i kolejny weekend za nami. Niestety nie udało mi się ukończyć ściany  garażu ale niewiele brakuje.  Po 18 w niedziele byłem już zbyt zmęczony żeby rozrabiać tą ostatnią porcję kleju i zjechałem do domciu trochę odpocząć.
Razem ze ścianą od garażu wznosiłem ścianę działową i trochę na niej czasu zmarudziłem (wycinanie itp.) Poza tym, wydaje mi się, że Silka jest minimalnie niższa od Ytonga (1-2mm). W związku z czym na drugiej lub trzeciej warstwie trzeba to wyrównywać ładując więcej kleju i trochę z tym zabawy jest.
Nadal czekam na wycenę kominów z innej hurtowni i zaczynam rozglądać się za dachówką. Znowu wybór wielki i nie wiadomo od czego zacząć - dyrektywa od żony taką, że nie może być "czarna" tylko musi wpadać bardziej w czerwień blog budowlany - mojabudowa.pl
A wy jaką byście dachówkę polecili i dla czego? blog budowlany - mojabudowa.pl - Potrzebuję trochę inspiracji.  A no i jeszcze okna połaciowe. Znowu wybór wielki, konkurencji  dużo a ceny baaardzo różnniaste od 1,5tyś do 8tyś blog budowlany - mojabudowa.pl  jedno wiem na pewno, muszą być to okna z roletą zewnętrzną.
 

A tak to wszystko teraz wygląda:

Razem ze ścianą od garażu podnośiłem narożnik od gabinetu.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok od kuchni/salonu

mojabudowa.pl - blog budowlany

Garaż

mojabudowa.pl - blog budowlany

Dzisiaj dokończe garaż i po mału będęł się prznosił na część mieszkalną blog budowlany - mojabudowa.pl

1Komentarze
Data dodania: 2011-05-30 09:12:36
no,no,no!!! alez ci to fantastycznie wychodzi!!! i zobacz samememu robiac masz dach gratis!-tyle mniej wiecej kosztuje postawienie domku robocizna Jezeli chodzi o dach to my wybralismy Koramica L15 naturalna czerwien angobowa-powod b.dobre opinie w necie i dobra cena no i kolorek nam sie podobal pierwotnie myslelismy o creatonie naturalnym ale duuzo drozszy!
odpowiedz

Pierwsze nadproża

Data dodania: 2011-05-27
wyślij wiadomość

 

No i znowu mały poślizg nadproża miały być osadzone we wtorek, a udało mi się dopiero wczoraj. No nic ważne że już są na miejscu i pierwszą ścianę parteru można uznać za zakończoną!  Trochę przejść z tym wszystkim miałem no ale nie będę się tu przyznawał co zrobiłem heheeh blog budowlany - mojabudowa.pl - człowiek uczy się całe życie blog budowlany - mojabudowa.pl

W między czasie razem z sąsiadem odbyłem twarde negocjacje z wykonawcą robót od wodociągów i jakoś się udało. Za przedłużenie wodociągu o 40m zszedł z kwoty 5.5tyś do 4tyś! (jeszcze będziemy się targować o stówkę bo kwotę musimy podzielić na trzech  blog budowlany - mojabudowa.pl). A co do przyłącza to wszystko ma się zamknąć w kwocie 2000-2100 (wykonanie, materiał, odbiór, chlorowanie, bakteriologia) więc chyba nie jest tak źle? Wykonanie wszytkich robót (wodociągu i  trzech przyłączy) planowane jest na przyszły piątek 3.06.2011 więc czekam z niecierpliwością.

Poniżej krótka fotorelacja

mojabudowa.pl - blog budowlany

Od wewnątrznej strony jest wcięcie na 14cm (głebokośc 4cm) No i całe nadproża leżą 4cm niźej.

mojabudowa.pl - blog budowlany

O ile "Wiktor" pozwoli i nie będzie padać to dzisiaj zajme się ścianą nośną/działową garażu.

Dziś może pierwsze nadproże...

Data dodania: 2011-05-24
wyślij wiadomość

eh.. no czekam z utęsknieniem, żeby wywarć sie z tej roboty blog budowlany - mojabudowa.pl Wczoraj podciągnąłem ścianę do 14 warstwy i wyciąłem 4cm  w bloczkach na nadproża. Mam nadzieje, że znajdę dzisiaj chętnego który pomoże mi je tam wnieść blog budowlany - mojabudowa.pl Nadproże musiałem obniżyć ponieważ strop nad garażem będzie miał 24cm grubości, a reszta domu 20cm.  Różnica wynika z faktu, że rozpiętość płyty nad garażem jest powyżej 5~m a wtedy musi być ona grubsza. Płyty stropowe będą się opierały na ścianie nośnej/działowej i północnej ścianie zewnętrznej (tu gdzie okna) w związku z tym na ostatniej warstwie tych ścian musze zrobić wycięcie na 4cm głębokie i 8cm szerokie w stosunku do osi fundamentów. Z uwagi na to, że ja zamiast ytonga 24cm użyłem 36,5cm to na zewnętrznej  ścianie, wcięcie musi wynosić 14cm (6cm które wystają do środka domu i 8cm oparcie o oś fundamentu). No jakieś takie masło maślane z tego wyszło no ale może ktoś zrozumie blog budowlany - mojabudowa.pl  Poniżej na szybko taki mały szkic. Jak będę miał zdjęcia  i plan montażowy to pewnie wszystko się rozjaśni.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Ostatnią warstwę na działowej zrobie może z ytonga 24(gęstość 600) będzie prościej to wyciąć i na pewno będzie bardziej równo - tak mi doradził instruktor z Xelli.

Wycięcie pod nadproża

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany

5Komentarze
galatea  
Data dodania: 2011-05-24 13:39:32
ale ładne ściany z tego ytonga - takie czyściutkie super !!!
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-24 21:50:52
powiedz mi a jak cenowo wynosi ten strop? u nas defakto za pozno bo nasz juz sobie schnie ale innin moze skorzystaja w przyszlosci?
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-25 08:07:02
No rozwiązanie do tanich nie należy :( według cennika to prawie 1100zł za m3 (oczywiście po rabacie będzie
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-25 08:08:56
obcięło mi komentarz bo wstawiłem znak mniejszości :) po rabacie będzie mniej niż 1000zł ale to i tak dużo. Grubość stropu zależna od długości belki (od 20-30cm) więc orientacyjną kwotę można sobie samemu wyliczyć. u mnie będzie grubo ponad 20k :(
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-25 08:10:11
aa no i w skład ceny wchodzi wykonanie projektu montażowego, transport towaru z Niemiec na budowę i fachowa pomoc przy montażu na budowie
odpowiedz

Praca, praca...

Data dodania: 2011-05-23
wyślij wiadomość

Krótkie podsumowano zakończonego tygodnia. W środę nie było mnie na placu boju bo żonka zakazała - nakazała odpocząć.  Długo się nie wzbraniałem więc pierwszy raz od dłuższego czasu miałem "wolne" popołudnie, które mogliśmy spędzić razem blog budowlany - mojabudowa.pl No ale już w czwartek czym prędzej, po pracy popędziłem na Nasz plac budowy.  Udało mi się z przodu podciągnąć ścianę do ósmej warstwy i wykonać zbrojenie pod dwa małe okna, a następnie przeniosłem się do garażu i tam ciężko pracowałem na rusztowaniu blog budowlany - mojabudowa.pl  Co prawda w piątkowy wieczór wygoniła mnie z budowy ulewa no ale w sobotę udało się wszystko nadrobić bo była bardzo słoneczna pogoda.

Co do kominów to nadal sie zastanawiam, po konsultacjach ze specjalistą postanowiłem do gazu wybrać fi14 (dozwolona moc kotła do 35KW, a ja w projekcie mam 14)

Aaaa no i najważniejsze, przyszła nowa dostawa. Niestety ale nie było tak kolorowo jak mi się zdawało. Nie dosyć że przyjechał Pan samochodem bez przyczepy to w dodatku powiedział ,że jest na zastępstwie (raz na pół roku) i nie wsadzi mi tych palet do środka do domu bo się boi blog budowlany - mojabudowa.pl W związku z tym ja też nie chciałem ryzykować i kazałem wyładować wszystko przed garażem. Trochę biegania mam teraz z tymi "cegłami" no ale co zrobić.  W sumie przywiózł tylko sześć palet Ytonga (dużo miejsca zajęły nadproża), z czego została mi się już tylko jedna i będę musiał znowu umówić transport. Wracając do nadproży, chyba będę miał duży problem aby umieścić je na właściwym miejscu bo są baaardzo ciężkie. Chodzi mi tu o nadproża nad największymi oknami i wejściem na taras (225cm x 36,5cm x 20cm). Próbowałem je "podnieść"/ruszyć z miejsca no i na oko to jakieś 250KG wagi, a jak to teraz wtargać na 3m do góry i ładnie ułożyć to już nie mam pojęcia. Albo będę musiał skonstruować "schody" albo zrobię to przy kładzeniu strop wtedy kiedy będę miał zamówiony dźwig - pytanie czy starczy czasu.
 

Zapraszam do fotorelacji.

Ostatnie zbrojenie pod oknami w garażu.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Osiem warstw od frontu

mojabudowa.pl - blog budowlany

A tu już piękny garaż:

mojabudowa.pl - blog budowlany

A tu widok od środka blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

A o to te bardzo ciężkie nadproża i kształtki U do podciągu na garaż.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 Sprawy do wyjaśnienia na ten tydzień:

-Kominy

- Jak za zbroić podciąg w garażu - tu musze dopytać kierownika (w projekcie wylewany jest na "dwie warstwy" i łączy się z wieńcem) .

- Jak zrobić ostatnią warstwę w garażu. Płyty na strop będą tutaj o 4cm grubsze - muszę skonsultować się z instruktorem Xeli

3Komentarze
Data dodania: 2011-05-23 08:52:16
Podziwiam ciebie,że to wszystko sam robisz:)) Powodzenia w dalszych pracach:))
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-23 08:52:23
domeczek wyglada juz super! a strop zamierzasz zrobic z plyt zelbetonowych? czy z czegos innego
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-24 06:37:58
Strop
Strop planuje wykonać z prefabrykowanych elementów Ytonga - http://www.xella.pl/html/pol/pl/6536.php
odpowiedz

Kominy - Wycena

Data dodania: 2011-05-17
wyślij wiadomość

Witam wszystkich!

Właśnie otrzymałem wycenę kominów z hurtowni. Jeden komin do pieca gazowego kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania, a drugi do kominka z płaszczem wodnym

Leier -  Komin izolowany Uniwersalny(do kominka) fi 20 wysokość 9m.b.+pustak wentylacyjny z czapą betonową i płytą pod obmurówkę 3132,30 brutto z dostawą na budowę.
Leier - Komin Turbo do pieca gazowego fi16 8,6m.b.+wentylacja z czapą betonową i płytą pod obmurówkę z jednym podłączeniem do pieca 3093,45 brutto z dostawą na budowę

Pytania:
Czy to dużo czy mało?
Nie wiem czy do kominka nie wziąć na wszelki wypadek jeden pustak więcej tj. 9.2m w sumie? Będę podnosił ściankę kolankową o 40cm-60cm, a w projekcie wysokość komina mam na 8,66m?
Czy fi 20 do kominka z płaszczem wodnym wystarczy?
Najważniejsze pytanie, czy do pieca gazowego wziąć fi16 czy fi14, dlaczego?

 

Wdzięczny będę za wszelkie rady i sugestie.
 

6Komentarze
Data dodania: 2011-05-17 09:47:24
ja placiłam za dwa kominy z dwoma kanałami wentylacyjnymi do pieca na ekogroszek i kominka, fi 200 . 4 300 zł
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-17 09:49:51
re: monika-i-lukasz
Jaka firma? Czy z czapą betonową i płytą pod obmurówkę?
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-17 10:30:25
my placilismy okolo 5500 za fi20 na paliwo stale i fi14 do kominka oba 8.66m z wentylacja i izolacja. przypuszczam ze gazowe beda troche drozsze wiec cena nie jest zla-dla porownania mozesz zapytac sie w innej hurtowni ale ogolnie takie sa ceny-nawet na allegro jak ci dojdzie transport to sie robie cena porownywalna z lokalnymi hurtowniami
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-17 11:04:20
niestety nie wiem. Załatwiał nam to nasz szef ekipy budowlanej, za tą cenę był kompletny komin już nic nie trzeba było dokupywać.
odpowiedz
virion  
Data dodania: 2011-05-17 13:26:34
cenowo nie pomoge, bo od moich czasów ceny uległy zmianie. do kominka z płaszczem fi20 wystarczy,mamy wlasnie fi20. co do pieca gazowego, to technicznie sie nie znam, trzeba zrobic taki jak w projkecie lub spytac jakiegoś specjaliste od pieców, ale na składzie z pustakami powinni wiedziec i doradzic. wiem, że komin ma sie kończyć min 1m na dachem, wiec policz wysokośc budynku i dlugości kominów beda z glowy :) u nas w projekcie były duuuużo zadługie kominy, sporo pustaków mi zostało, mimo podniesienia o 30cm ścianki kolankowej.
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-17 20:19:14
My za komin do kominka i do pieca na paliwo stałe , razem z wentylacyjnymi zapłaciliśmy 4772,78. Kominy z firmy PLEWA fi 18, tyle,że one mają większą średnicę , ich 18=20 schidla.
odpowiedz
szyszka-i-dukenukem
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 491651
Komentarzy: 581
Obserwują: 197
On-line: 9
Wpisów: 186 Galeria zdjęć: 757
Projekt WSPANIAŁY - WARIANT II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Kalisz
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2016 marzec
2015 październik
2015 luty
2014 grudzień
2014 kwiecień
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 październik
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 luty
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników