Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Wymiennik ciepła

Data dodania: 2011-02-27
wyślij wiadomość

Witam wszystkich! W sumie,  u nas nadal cisza. Wielkie mrozy więc nie możemy z niczym ruszyć blog budowlany - mojabudowa.pl a już nie mogę się doczekać kiedy zacznę zabawę z Ytongiem i zobaczę w końcu coś więcej niż tylko fundamenty blog budowlany - mojabudowa.pl

Wracając do tematu, czy ktoś z Was zastosował rozwiązanie z wymiennikiem ciepła? Jak to się sprawuje? Co o tym myślicie. http://www.wymienniki-ciepla.pl/ ? Wymieniłem kilka mail z właścicielem i/lub konsultantem tej firmy. Firma jako tak, nie zajmuje się montażem rozwiązania-  jest tylko producentem, a montaż zleca firmą instalatorskim, z którymi współpracuje.  Z uwagi na wielkość zbiornika zaleca się dozbrojenie podłogi siatką (zapełniony będzie ważył coś koło 1 tony).  Pan doradził mi również, że jak już bym się zdecydował na kominek w salonie to żeby koniecznie był on z płaszczem wodnym, więc jako źródła ciepła podałem solary, kominek i piec gazowy. Parter cały w podłogówce, łazienka u góry również, a pokoje na poddaszu kaloryfery. Nie wiem w sumie czy to dobre rozwiązanie?

Zaproponowano mi następujące rozwiązanie:

Kominek w układzie otwartym , piec gazowy w układzie zamkniętym

mojabudowa.pl - blog budowlany

Kominek oraz piec gazowy w układzie zamkniętym

mojabudowa.pl - blog budowlany

W sumie dopiero rozpoznaje temat i za bardzo na tym wszystkim się nie znam blog budowlany - mojabudowa.pl , a Wy co o tym wszystkim myślicie?

2Komentarze
virion  
Data dodania: 2011-02-27 15:15:47
hmmm, instalatorem to ja nie jestem, ale powiedzmy, ze mamy cos podobnego do zdjecia nr 2 :) zasobnik z dwoma wężownicami, jedna dla pieca gazowego kondensacyjnego, druga dla kominka z płaszczem wodnym. jestesmy zadowoleni z tego rozwiązania :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-02-27 18:16:42
My też będziemy mieć kominek z płaszczem wodnym i rekuperator, na dole będzie ogrzewanie podłogowe i w górnej łazience ,a reszta czyli dwa pokoje u góry kaloryfery:)) Ogrzewanie gazowe:)) Pozdrawiam !!
odpowiedz

Ytong Faktura proforma

Data dodania: 2011-02-17
wyślij wiadomość

Wczoraj z hurtowni otrzymałem fakturę proformę, eh... nie powiem że się ucieszyłem. W między czasie domówiłem EDW grubości 90mm. Niestety podczas załadunku u producenta (Sieradz) Pani do mnie zadzwoniła, że nie może zamówić 88sztuk blog budowlany - mojabudowa.pl Producent zgadza się tylko na sprzedaż paletową, jedna paleta mieści 64 sztuki, więc musiałem zamówić dwie. Tak samo było z zaprawą cienkospionową, ale tu Pani z hurtowni powiedziała, że jak coś zostanie to mogę zwrócić. No i oczywiście doszedł koszt palet i transportu.

Na Ytongu Energo zamieniłem sztuki na m2, bo tak było na fakturze, a sztuki z kształtki U zamieniłem na mb.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Nagle z 26836 zrobiło się 2943 blog budowlany - mojabudowa.pl

W między czasie ruszyła się sprawa z przyłączem wodnym. Musiałem dostarczyć mapki i projekt do teściowej sąsiada - bo Ona to wszystko załatwia. Więc liczę, że w Maju powinienem mieć już własną wodę na budowie blog budowlany - mojabudowa.pl

Nadal pozostaje problem jaki styro zamówić na fundamenty i ile - nie do końca wiem gdzie się z tymi fundamentami zatrzymać, ale to pytanie do kierownika, z którym muszę w końcu się zobaczyć.

Zastanawiam się też jak to będzie z tą izolacją poziomą chudziaka, bo mam chyba inaczej niż wszyscy tj. izolacja jest położona na wylanym chudziaku, a nie pod blog budowlany - mojabudowa.pl Kiedyś już o tym pisałem no ale popatrzcie jeszcze raz blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

2Komentarze
omen
Data dodania: 2011-02-17 07:42:46
Izolacja posadzki....
W projekcie masz dobrze, zgodnie z zasadami budownictwa.... Czyli na beton izolacja, na izolacje styropian, na styropian wylewka......
odpowiedz
yarol408
Data dodania: 2011-02-20 14:33:42
Fundamenty
My jesteśmy na tym samym etapie budowy. Na fundamenty daliśmy styropian aqua yetico i na to folię kubełkową. Potem zasypanie i czekamy na wiosnę. Ruszamy z chudziakiem i ścianami w górę. Fajny blog, fajnie że można wymienić doświadczenia z innymi którzy budują Wspaniałego.
odpowiedz

Ytong zakupiony

Data dodania: 2011-02-09
wyślij wiadomość

Dziś złożyłem zamówienie w hurtowni na materiały budowlany Ytonga. Na razie przedpłata 8tyś, reszta jak towar zjedzie do hurtowni. W między czasie po raz kolejny zastanawiałem się i konsultowałem w sprawie nadproży. Wysokość "pełnych" nadproży Ytong - YN to 24,9cm, a "odległość" okien od stropu w projekcie mam 15cm więc zacząłem myśleć jak ja to zrobię blog budowlany - mojabudowa.pl a z drugiej strony czemu one są tak wysoko? po chwili zastanowienia i konsultacjach postanowiłem obniżyć okna do tych 25cm. Nie wiem czy dobrze zrobiłem? a u Was jak jest? ile jest od stropu do otworu okiennego na parterze?

mojabudowa.pl - blog budowlany

Trochę tego wyszło :( no ale chyba suma summarum nie jest chyba tak źle? U nich to przechowam i oni mi to przywiozą (100zł jeden HDS).

Co do elementów docieplenia wieńca to nadal nie wiem co z tym stropem, ale raczej zdecyduje się na tego Ytonga (popłynę ale już nigdy nie będę miał okazji tego zmienić). Zastanawiam się tylko czy te EDW nie są za grube. Minimalna grubość to 10cm, płyty stropowe muszą nachodzić na ścianę 8cm więc na wieniec pozostaje tylko 18,5cm, a według projektu wieńca to za mało (strzemiona 20cm).  W tej sprawie chyba powinienem skontaktować z kierownikie.

No nic, na razie to tyle, myślę i planuje dalej, a w między czasie ciężko pracuje blog budowlany - mojabudowa.plobecnie mam dużo pracy "w pracy" - mam nadzieje że zdążę się wyrobić do marca. Jeżeli pogoda pozwoli to od połowy marca planuje rozpocząć sezon budowlany blog budowlany - mojabudowa.pl

6Komentarze
mebelin  
Data dodania: 2011-02-09 19:39:54
Sory ale nie kapuje jednego, mówimy o wieńcy przy stropie nad parterem. Strop Lany? Co do cen do zależy jakich masz budowlańców, przy mioch to te nadproża to byłby zbytek. Reszta w normalnej cenie
odpowiedz
Data dodania: 2011-02-09 19:58:44
mebelin
Budowlańcy to: Ja i czasami mój brat :) Gotowe nadproża ułatwią pracę i nie tylko. Strop najprawdopodobniej gotowy z prefabrykowanych płyt Ytonga, więc pozostaje tylko wieniec do zalania.
odpowiedz
mebelin  
Data dodania: 2011-02-09 20:03:38
Zmienia postać rzeczy oszczędzasz na robocie więc dodajesz do materiału :).
odpowiedz
Data dodania: 2011-02-09 20:08:42
i tak i nie :) po prostu nie chce docieplać od razu domu - a tu z marszu jest coś docieplone :)jak bym miał ekipę to i tak pewnie wolałbym gotowe nadproża, poza tym ile tu więcej wyjdzie jeżeli chodzi o same nadproża :) (szalunek, beton, zbrojenie, stemple itp itd) aż tak chyba nie przepłaciłem :D
odpowiedz
mebelin  
Data dodania: 2011-02-17 11:40:00
Trafiłem ponownie do tego tematu i nie zgodze się z tobą, Jeżeli wylewasz strop to i tak już szalujesz więc wtedy przepłacasz za gotowe nadproża ale jak robisz strop np. terriva to nie koniecznie nadproża lane się opłacaja.
odpowiedz
Data dodania: 2011-02-17 12:43:24
No stropu na 100% nie wylewam, na 99,99% będzie gotowy z Ytonga :) więc "przykleję" EDW, położę zbrojenie dookoła wieńca i włala :P
odpowiedz

Rekuperator - konsultacje

Data dodania: 2011-02-02
wyślij wiadomość

Witam!

Jestem po konsultacjach z doradcą technicznym od spraw rekuperatorów i wentylacji mechanicznej (www.rekuperatory.pl).  Ponadto otrzymałem wstępną wycenę kosztów (materiały i robocizna). Według wstępnych wyliczeń zapotrzebowanie powietrza dla mojego domku wyliczono na 305m3/h. W związku z powyższym zaproponowano mi rekuperator AERIS CA 350,  poniżej krótki opis:

Najnowsza generacja urządzeń wentylacyjnych z odzyskiem ciepła przeznaczonych do domów, mieszkań oraz niewielkich biur. Wysokiej klasy wymiennik przeciwprądowy zapewnia sprawność na poziomie do 95%.
Energooszczędne wentylatory zapewniają obniżenie zużycia energii do niezbędnego minimum. Czystość powietrza zapewniają filtry klasy EU4 (w opcji dostępne filtry EU7).

Rozbudowany system sterowania za pośrednictwem paneli EASE lub LUXE umożliwia niemal bezobsługową pracę urządzenia.

W przypadku niekorzystania z gruntowego wymiennika ciepła urządzenie może być wyposażone w impulsową nagrzewnicę wstępną niewielkiej mocy (wersja VV) zabezpieczającą wymiennik przed przemarzaniem i dzięki temu umożliwiającą skuteczną pracę systemu wentylacyjnego w temperaturach nawet poniżej minus 17oC.

mojabudowa.pl - blog budowlany
Zalety

  • wymiennik przeciwprądowy o sprawności do 95%
  • system sterowania: wersja STANDARD, EASE lub LUXE
  • energooszczędne wentylatory, zużycie energii od 6 W! 
  • wentylatory regulowane niezależnie
  • opcję tygodniowego i godzinowego programowania pracy
  • możliwość współpracy z gruntowym wymiennikiem ciepła
  • doskonały, energooszczędny system antyzamrożeniowy
  • filtry EU7 i EU4
  • wydajność: 350 m3/h przy 243 Pa
  • automatyczny by-pass
  • czujniki CO2 oraz wilgotności (opcja)
  • możliwość podłączenia nagrzewnicy wtórnej
  • możliwość zastosowania systemu chłodzącego ARTIC (w wersji LUXE)
  • wyjątkowo cicha praca: od 37dB (A)
  • regulowane króćce montażowe
  • wymiary: wys. 851 x szer. 702 x gł. 572 mm

Jeżeli chodzi o sterownik to zaproponowano mi Sterownik EASE

mojabudowa.pl - blog budowlany

to nowoczesny, prosty w obsłudze panel sterujący o niewielkich wymiarach (80x80mm), nowoczesnym wyglądzie oraz doskonałym oprogramowaniu sterującym, które pozwala na zastosowanie tego sterownika w każdym nowoczesnym i energooszczędnym domu. Dzięki sterownikowi istnieje m.in. możliwość programowania pracy systemu wentylacyjnego na każdy dzień tygodnia. Montaż w puszce podtynkowej "60".

W skład oferty wchodzi, rekuperator, projekt, montaż przewodów wentylacyjnych itp. itd., a po ukończeniu prac sprawdzenie anemometrem przepływu powietrza w całej instalacji i odbiór protokołem, aaaaa no i jeszcze bezpłatne konsultacje plus gwarancja blog budowlany - mojabudowa.pl

No a teraz to co najważniejsze czyli liczby blog budowlany - mojabudowa.pl

ERIS CA 350 VV STANDARD

7400zł

Materiały

8800zł

Robocizna

5200zł

Suma

21400zł

 

Są to oczywiście kwoty netto. Jak zamówię razem z usługą to +8% VATu

Proponowano mi też opcję dodatkową z glikolowym gruntowym wymiennikiem ciepła (150mb) jeżeli kogoś będzie to interesowało proszę dać znać to na pisze co i jak.

Wracając do reku, to w sumie najbardziej zależało mi na konsultacjach, a przede wszystkim na tym jakie przepusty porobić w stropie, a szczególnie w garażu(50-80cm) oraz jak i gdzie zamontować rurę od GWC.  

Co do wyceny Ytonga to nadal czekam na lokalną hurtownie i  nie wiem czemu jeszcze tego mi nie nadesłali blog budowlany - mojabudowa.pl

Po konsultacjach postanowiłem na poddaszu wymienić gotow nadproża na kształtki U i zalać je betonem (podobnie jak kolega Norbert ). Zastanawiam się także nad oknami w garażu, w końcu po co mi aż cztery? pewnie dwa, które są na ścianie od rekuperatora zlikwiduje.

Pozdrawiam!

Oskar

 

10Komentarze
Data dodania: 2011-02-02 19:50:23
Dzięki za info i za adres strony o reku, ale te pieniądze trochę mnie odstraszają :) pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2011-02-02 20:01:28
No mnie też :) ale na reku+GWC jestem zdecydowany, a skąd kasa będzie to nie mam pojęcia :)
odpowiedz
edyskas  
Data dodania: 2011-02-02 20:59:25
naszasielanka
mysle ze to taka normalna cena za reku ..:? niestety :/
odpowiedz
edyskas  
Data dodania: 2011-02-02 21:00:00
szyszka
na ważne rzeczy kasa sie MUSI znaleźć:))
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2011-02-02 21:24:45
Sprawdź wycenę w firmie, z której my kupowaliśmy materiały instalacyjne pod reku: http://www.msz-n.mojabudowa.pl/?id=33695 Robią też projekty, chociaż my się nie doczekaliśmy... Instalacja wyniosła nas 2600. Robiliśmy ją - razem z projektem - sami.
odpowiedz
Data dodania: 2011-02-02 22:18:08
nie będę ukrywał że najbardziej zależało mi na tych konsultacjach... no ale nie zmienia to faktu że raczej będę chciał żeby to zrobiła renomowana firma na Polskim rynku co by ewentualne reklamacje przyjmowała :D (mam nadzieje że takich nie będzie no ale) a najważniejsze dla mnie jest jakość wykonania/materiały i przede wszystkim "cisza" ten układ musi być "cichy" na ile tylko się da, więżę się to głównie z moimi problemami ze spaniem :( Wszyscy mówią że dlatego że nie mamy jeszcze dzieci... no ale to się zobaczy :P
odpowiedz
Data dodania: 2011-02-02 22:20:27
a dlaczego tu nie można edytować swoich komentarzy? coś tam nie po Polskiemu napisałem no ale trudno ;p Chodziło głównie o to, że podobno jak będziemy mieli dzieci to będę tak zmęczony że zasnę w każdych warunkach? :D
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2011-02-03 11:05:06
a kto Cię tak wystraszył? Wiesz, czy pośpisz zależy też od dzieciaczka... ;-) Co do renomowanej firmy - to racja, że lepiej taką wziąć. Z tym, że płacisz im więcej za markę... a czasem potrafią na montaż przysłać praktykanta... były już tu przypadki tak spapranych dachów:-( Ważne, żeby mieli fachowca. My chcieliśmy płaskie kanały - te prostokątne, ale firma sama nam odradziła - bo są właśnie za głośne. A mogli sporo więcej zarobić, gdyby kit wciskali... Nie mamy zamkniętego poddasza, więc rury są schowane w najniższych częściach przy skosach. Będą zabudowane KG, który stworzy ścianki kolankowe. Sam reku będzie stał w skosie z tyłu garderoby - w podobnej dziurze. To powinno dostatecznie wszystko wyciszyć. Ważne też, żeby nie było niepotrzebnych pętli, zakrętów na rurach...
odpowiedz
Data dodania: 2011-02-03 14:50:23
my też będziemy mieć rekuperator lecz z innej firmy będzie kosztował 17 tyś. firmy sprawdź w polecanych przez nas linkach
odpowiedz
Data dodania: 2011-02-03 15:01:56
kasiaijacek
Dzięki! Posprawdzam, poczytam!
odpowiedz
szyszka-i-dukenukem
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 491651
Komentarzy: 581
Obserwują: 197
On-line: 9
Wpisów: 186 Galeria zdjęć: 757
Projekt WSPANIAŁY - WARIANT II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Kalisz
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2016 marzec
2015 październik
2015 luty
2014 grudzień
2014 kwiecień
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 październik
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 luty
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników