Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineszyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WSPANIAŁY - WARIANT II
417308 odwiedzin | wpisów: 186, komentarzy: 579, obserwuje: 194

"Inteligentny dom" lub nie :)

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Trochę wody upłynęło wiec napisze co udało mi się wymyśleć z tych kilometrów kabli, które położyłem. Wykonałem system do pomiaru temperatur w domu, wszystkie pokoje maja zamontowane termometry, ponadto wstawiłem do rekuperatora własne termometry (czerpnia, wyrzutnia, nawiew, wyciąg) co pozwala mi na bieżąco śledzić prace rekuperatora. Dodatkowo zamontowałem termometry na poddaszu, garażu i w anemostatach na piętrze – termometry po 4zł wiec nie żałowałem sobie. W sumie długo mógłbym tu opisywać całą historie ale kto to będzie czytał, więc opisze tylko efekt końcowy. Sterownik Fateka mam podpięty pod przysłowiową „malinkę” czyli „raspberry pi2”, jest to bardzo malutki komputerek, który wraz z obudową kosztuje ~200zł. Co do szczegółów odsyłam do pana google. Na malince mam zainstalowane darmowe oprogramowanie openHab (http://www.openhab.org/) i w dużej ogólności wygląda to tak, że na każdym telefonie w domu, tablecie czy laptopie jestem w stanie wysterować wszystkim co mam w domu :) Czyli mogę zgaszać, zapalać światła, podnosić opuszczać rolety, odczytać wszystkie temperatury, sterować ogrzewaniem, sterować rekuperatorem (5 rożnych biegów) itp. itd. Sama aplikacja wymaga jeszcze dużo pracy no ale już cos jest, zobaczcie sami, na lewo widok z komputera, a na prawo z telefonu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Termometry przy samej podłodze w gniazdkach stąd takie niskie temperatury, a rekuperator był wyłączony jak robiłem screeny.

Sama aplikacja ma bardzo bogate możliwości z uwagi na to że za free to powstało wiele przydatnych "pluginów” np. pogoda z Internetu - temperatura, wilgotność itp., wykresy, wsparcie do obsługi radia internetowego, różnych TV i takie tam. Można w niej swobodnie definiować szereg procedur i zależności np. „sceny świetlne”, sterowanie LED RBG, zadania cykliczne np. wysterować cos w zależności od wschodu i zachodu słońca i wiel, wiele innych możliwości wystarczy zajrzeć w google.

Wraz z „malinką” zawitało do mnie „MediaCenter” oparte o darmową appkę – kodi na androida, wszystko w pełni zintegrowane z TV po kablu HDMI. Nie wiedziałem, że mój TV ma taki możliwości – do sterowania używam oryginalnego pilota albo telefonu. Ogólnie w TV pełny dostęp do zasobów sieci domowej (komputery,dyski itp.) oraz i przede wszystkim dostęp do zasobow Internetu czyli pluginy do wszystkiego co możliwe youtube, serialeonline, filmy…. Itp. itd. co ja tu będę sie rozpisywał. Ogólnie super, polecam i za darmoch!

W wielkim skrócie byłoby to na tyle, jeżeli ktoś będzie zainteresowany bardziej szczegółowo, co i jak zrobiłem to z chęcią podzielę się wiedza która nabyłem w boju :)

a tak wygląda termometr umieszczony w kontakcie - tam od spodu ta mała czarna kropeczka.

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (7)
Tytuł: Oświetlenie podbitka
autor:darof1  dodano: 2015-10-12 | 00:15:16
Cześć,
mam prośbę czy dałbyś jakiegoś linka albo nazwę tych lampek w podbitce? :)
ja trafiam ciągle na okrągłe, a chciałem z żoną kwadratowe, z góry dzięki :)
Odpowiedź do darof1
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2015-10-18 | 09:19:10
Lampki w podbitce kupiłem w elektryku w Kaliszu (na dobrzeckiej). hmmm.... a jaka nazwa to nie pamiętam musiałbym tam podjechać.
Odpowiedź do darof1
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2015-10-18 | 15:11:14
Znalazłem jedną sztukę - Kanlux Oprawka Stropowa Navi CTX-DT10
autor:kaliope2mmm  dodano: 2015-10-16 | 20:38:47
No to ja jestem ciekaw bardzo :). Jestem jeszcze daleko w polu i na etapie podłączania świateł 95% mam ogarnietych. Udało mi się ostatnio zdobyć od pj odbiornik pilota do fateka :), ale na to jeszcze przyjdzie pora.
Jak możesz opisz dokładnie jak spiąłeś fateka z malinką, ja zamierzam wykorzystać ją jako wideodomofon w domciu :). Zerknij na EYE ON PI jeżeli by Ciebie to ciekawiło. Co do temperatur to jeszcze odległy temat.

Pozdrawiam :)
Tytuł: plik
autor:diogenes-2  dodano: 2015-10-25 | 10:56:35
Czy mógłbyś jeszcze raz udostępnić plik excel bo nie można go pobrać.
http://dl.dropboxusercontent.com/u/18173185/MojePlany.xls ??
Odpowiedź do diogenes-2
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2015-10-26 | 08:27:41
Wgrałem
https://dl.dropboxusercontent.com/u/18173185/MojePlany.xls
Odpowiedź do szyszka-i-dukenukem
autor:diogenes-2  dodano: 2015-10-31 | 23:30:20
Dzięki z plik, więkoszść rozumiem jednak nie bardzo kumam dlaczego niektóre obwody mają urządzeń 0 i obwodów 0 ?
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja