Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineszyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WSPANIAŁY - WARIANT II
417306 odwiedzin | wpisów: 186, komentarzy: 579, obserwuje: 194

Podciąg i pogoda

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Niestety ale w piątek za dużo nie popracowałem, około 18 przyszła ulewa i musiałem biegiem wszystko sprzątać, a potem uciekać z palcu boju blog budowlany - mojabudowa.pl

W sobotę natomiast jedyne co mi sie udało, to  dowieźć 40 stempli na budowę kupionych po okazyjnej cenie 2,5zł za sztukę - ledwo co wyjechaliśmy autem z tej gliny.

Niedziela za to była bardzo pracowitym dniem.  Razem z bratem mieliśmy ambitny plan wykonania i wylania podciągu. OJ ile my się na tym napociliśmy i nakombinowaliśmy...o rzucanym mięsie na prawo i lewo nie będę tu wspomina. Sama konstrukcja może nie napawa optymizmem ale na pewno jest trwała - przy zalewaniu nic się nie działo wiec liczę że dzisiaj nadal tam stoi blog budowlany - mojabudowa.pl  W między czasie musieliśmy jeszcze pojechać do makro kupić wiertarkę Bosch bo stary rzęch nie mógł się przebić  przez Silkę. 

Oto nasze arcydzieło :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

W projekcie podciąg był zalewany razem ze stropem i miał w sumie 40cm, więc musiałem go opuścić niżej. Po konsultacjach z kierownikiem  zamiast 40cm wysokości zrobiłem ~35cm i  zmieniłem zbrojenie. Zamiast trzech prętów fi12 na dole i dwóch do góry  zrobiłem trzy pręty fi 16 na dole, dwa pręty fi 12 na środku i trzy pręty fi 12 na górze poza tym wydłużyłem go trochę żeby miał większe oparcie na ścianie.  Zdjęcia z zalania brak bo skończyliśmy po 21 i było za ciemno żeby pstrykać fotkę.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Bardzo jestem ciekawy jak to tam teraz wygląda i już nie mogę wysiedzieć w tej robocie :) 

PS.

Nie obyło się bez przygód, tuż przed rozpoczęciem zalewania jakimś dziwnym trafem -z moją pomocą blog budowlany - mojabudowa.pl "przedłużacz zamoczył się w wodzie" i u sąsiada wyskoczył korek - musieliśmy czekać aż wróci.


Rozszalowanie słupa i ścianka działowa od kotłowni

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Nie mogłem się doczekać więc musiałem rozszalować mój słupek. Poniżej przedstawiam dwie fotki, eh jaki on piękny hehehe blog budowlany - mojabudowa.pl

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Od poniedziałku wziąłem się za wyznaczanie i stawianie ścianki działowej w kotłowni oraz ściany na której będzie oparty górny bieg schodów. Ściany te musza być gotowe przed przyjazdem stropu.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Co trzecią warstwę, ścianę działową "przykręcam" do nośnej (garażowej) za pomocą blaszek i czterech kołków rozporowych. Blaszki które zastosowałem nie są tymi oryginalnymi z Ytonga. Oryginał kosztuje 3-4zł za sztukę i jest ze stali kwasoodpornej, a ja zamontowałem te używane przy  montażu stelaża pod karton gips (80gr za sztukę - ocynkowane).
Przy wejściu do kotłowni mam położone dwie silki koło siebie żeby nie męczyć się z wiązaniem murarskim i wycinaniem co drugą warstwę połowy silki zastosowałem też wspomniane blaszki. Poniżej fotka z wykonania.
mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (1)
autor:marysia-tylice  dodano: 2011-07-21 | 08:42:45
Nie dziwię Ci się, że słupek się podoba. Wygląda równo i porządnie. Jak człowiek robi coś dla siebie to się przykłada do roboty i potem ma podwójną radość z efektów.

Postęp prac - szalowanie

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Udało mi się dokończyć ścianę w salonie. Oczywiście czasowo termin wykonania obsunął się na piątek. blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

W sobotę rano pojechałem na zakupy związane z szalowaniem słupa.  Po doświadczeniach lania betonu przy fundamentach (słupek i schody) wiedziałem, że teraz musze być lepiej przygotowany - szalunek musi być stabilny i nic nie może go ruszyć blog budowlany - mojabudowa.pl
Najpierw zakupiłem 230kg drobnego kamienia (6 woreczków) za które zapłaciłem bagatela 18zł :) Przy kręceniu betonu będę za każdym razem dosypywał ze dwa szpadle kamieni do betoniarki tak aby trochę wzmocnić ten beton.
mojabudowa.pl - blog budowlany

Następnie pojechałem po gwintowane pręty, śrubki gwoździe długie wiertło itp. itd.

Przy montażu szalunku pomagał mi brat za co należą mu się duże podziękowania blog budowlany - mojabudowa.pl

Montaż zaczęliśmy od przecięcia płyty OSB na połowę i przytwierdzenia jej do ścian bocznych za pomocą nagwintowanych prętów, deseczek i podkładek. Mniej więcej co 40cm przewierciliśmy Silkę i skręciliśmy obie płyty do siebie.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Dla zapewnienia lepszego wiązania z murem, wywierciłem i wbiłem trzy pręty fi12. Przydały się one również do przywiązania zbrojenia tak, aby znajdowało sie ono na środku. Dodatkowo na górze przewierciłem jeden pręt tak, aby ustabilizować całą konstrukcję i położenie zbrojenia - po zdjęciu szalunków utnę oba końce.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Następnie przystąpiliśmy do montowania płyty czołowej. Najpierw wbiliśmy gwoździe tak aby zdystansować płytę od zbrojenia, później z kolej przyłożyliśmy płytę i od zewnętrznej strony po całej długości przybiliśmy deski tak aby płyta nie została wypchnięta na zewnątrz.

Z uwagi na to, że na samym dole obciążenie i nacisk będzie największy wzmocniliśmy go dodatkowo skręcanym prętem. Dzieki czemu mamy pewność, że płyta nie zostanie wypchnięta pod wpływem ciężaru.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Tak dla pewności to samo powtórzyliśmy mniej więcej w połowie szalunku tym razem ma to zapobiec rozepchnięciu płyt na boki.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Długość płyty OSB to 2,5m, a szalunek potrzebowałem na 2,7 więc na górze musieliśmy dociąć ten kawałek u zamocować go na tych samych zasadach co wyżej blog budowlany - mojabudowa.pl

Myślę, że tak przygotowany szalunek jest gotowy do zalania blog budowlany - mojabudowa.pl Teraz tylko czekam na brata aż się wyśpi, jadę po niego i jedziemy kręcić beton - trzymajcie kciuki blog budowlany - mojabudowa.pl


Strop Ytong - Projekt montażowy

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam wszystkich!
W piątek udało mi się dopiąć wszystkich formalności ze stropem. Trochę to wszystko trwało no ale ważne, że się udało - jeszcze w ostatniej chwili po 21 przyjechał cieśla bo mu się coś przypomniało i musiałem robić zmiany blog budowlany - mojabudowa.pl
Poniżej plan montażowy, rysunek trochę mało czytelny bo w PDFie

mojabudowa.pl - blog budowlanyMałe wyjaśnienia. Płyta w garażu skrócona ze względu na zasilające przewody od reku na cały dom.  Wszędzie gdzie będzie przewiercenie stropu dla reku, płyty również są wzmacniane. Ponadto płyta przy kominie w salonie jest specjalnie podwieszana ze względu na komin. Najgorzej natomiast jest z płytą numer 7, która na budowie będzie musiała być zwężana i odpowiednio wycięta ze względu na komin do kotłowni - do czasu montażu musze postawić ściankę działową przy schodach i komin, który dodatkowo muszę obmurować silką 12 aby na górze było na czym oprzeć wyciętą płytę.  Pomiędzy płytami 8 przy schodach zostanie mi przerwa, będę musiał ją zaszalować i zazbroić po montażu stropu.  Zmiana ta doszła w ostatniej chwili dlatego dziura jest na szerokość płyty czyli 62,5cm. W tym miejscu będzie oparcie kosza od konstrukcji dachu dlatego musi być ta część wzmocniona.

Poniżej wykaz płyt z dokumentu zamówienia dla fabryki w Niemczech.

mojabudowa.pl - blog budowlanyW wielkim skrócie telegraficznym to by było na tyle jeżeli chodzi o strop blog budowlany - mojabudowa.pl
No może jeszcze najważniejsze, czyli cena i termin dostawy.  Za projekt, transport i pomoc przy montażu będę musiał zapłacić niecałe 26tyś.(niecałe 24m3 stropu), a termin wykonania to około 4tygodni.