Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineszyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WSPANIAŁY - WARIANT II
417315 odwiedzin | wpisów: 186, komentarzy: 579, obserwuje: 194

Pomalutku zbliżam się do zakończenia ścian parteru

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Pomalutku zbliżam się do zakończenia ścian parteru. Obwód prawie gotowy, potem "tylko" dokończenie nośnych i szalowanie/wylewanie podciągów.
Wczoraj na budowie byli Panowie z Xelli i wymierzyliśmy strop. Teraz już tylko czekam na plan montażowy (wraz z ostateczną wyceną), który będę musiał zatwierdzić - sprawdzić ponownie czy wymiary się zgadzają i zlecenie zostanie wysłane do fabryki. Montaż stropu planowany jest na pierwszy tydzień sierpnia wiec do tego czasu musze uporać się ze wszystkim pracami.
 

Pozostało do posadowienia ostatnie nadproże w kotłowni.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

To by było na tyle, pogoda ma się popsuć więc znowu czeka mnie przestój w pracach blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (2)
autor:atosiknamazurach  dodano: 2011-06-30 | 08:16:20
przestoj przestojem ale bateryjki naladujesz-bardzo ladnie
autor:atosiknamazurach  dodano: 2011-06-30 | 08:37:51
scianka kolankowa zostaje tak jak w projekcie na 3 bloczki na to morlata okolo 14cm- widzielismy naszego atosika podniesionego o jeden bloczek i nie wygladal rewelacyjnie bo nie uwzgledniono zmian dlugosci dachu

Tydzień luzu, zakup kominów, inteligenty dom :)

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wiem, wiem nie powinienem teraz odpoczywać ale co zrobić jak wykończony byłem i żona z teściową ganiały mnie żebym odpoczął. Poza tym pogoda była w kratkę i nie za bardzo było jak więc od soboty do soboty miałem tydzień luzu blog budowlany - mojabudowa.pl


Na razie zdjęć brak bo za dużo się nie zmieniło - zdążyłem położyć tylko nadproże nad drzwiami frontowymi może dzisiaj coś pstryknę to wkleję.

Na środę umówiony jestem na pomiary stropu z Panem Mariuszem z Xelli - sprawdzą czy aby na pewno wszystko dobrze pomurowałem i czy wymiary się zgadzają.  Następnie zostanie przygotowany projekt montażowy i pójdzie zlecenie do fabryki w Niemczech, a ja będę musiał "tylko" za to zapłacić blog budowlany - mojabudowa.pl


Wczoraj odebrałem transport kominów na budowie. Zdecydowałem się na dobrą albo i bardzo dobrą niemiecką firmę Tona (poleciła mi ją ekipa która będzie robić dach).  Za dwa kominy 9m do kominka i 8.5 do gazu + wentylacja zapłaciłem 7400zł.


No teraz może z innej beczki. Zacząłem się poważnie zastanawiać czy nie zrobić pełnego deskowania na dachu i nie położyć papy pod dachówkę? Znacznie wzmocni to konstrukcję dachu i zabezpieczy przed opadami. Problem będzie tylko z wykonaniem dobrej wentylacji połaci dachowej. Sprawę pozostawiam otwartą i do przemyślenia, a raczej przeliczenia :)

Inteligentny dom
Surfując po necie znalazłem bardzo ciekawą stronę, której autor dzieli się swoimi doświadczeniami w budowie inteligentnego domu.  Opisuje on krok po kroku każdy etap swojej budowy i podaje gotowe rozwiązania. Merytorycznie chyba każdy wie o co chodzi w tym temacie ogólnie mówiąc -pisząc ma się żyć łatwiej i lepiej - czyli pełen automatyzm blog budowlany - mojabudowa.pl  np. otwierając bramę wjazdową otwórz też bramę garażową. Po uzbrojeniu alarmu zamknij bramę wjazdową, garażową i zasuń rolety oraz wyłącz pompę obiegowa do c.w.u itd. itp. przykładów można mnożyć do woli. Od strony technicznej na razie kompletnie się na tym nie znam, ale już wkrótce, kto wie blog budowlany - mojabudowa.pl Strona dodatkową zawiera forum na którym ludzie służą pomocą i zawsze można spytać o radę. Myślę że materiał dobry na studiowanie w zimowe wieczory blog budowlany - mojabudowa.pl
 


Komentarze (5)
autor:atosiknamazurach  dodano: 2011-06-28 | 08:13:33
my rowniez zdecydowalsmy sie na odeskowanie dachu wraz z papowaniem pod dachowke-cieplej, stabilniej wiec czemu nie a te pare tys w stosunku do calej budowy to zgubi sie w rachubie
Tytuł: Inteligentny dom
autor:tereska  dodano: 2011-06-28 | 10:49:38
czytałam kedyś artukuł na ten temat, jak dla mnie to takie ciekawostki ale zbędne , ja chciałabym mieć normalny dom. Już dokładnie nnie pamiętam ale było też coś na temat czujnika światła, który uruchamiał się po zmierzchu w okteślonych pomieszczeniach, np.w nocnej wędrówce do toalety.
Tytuł: IQ - temat rzeka
autor:msz-n  dodano: 2011-07-07 | 08:14:20
My zrobiliśmy taką instalację. Nasza zasada: 1 kabel do 1 punktu, bez puszek (raz - że drewniak, dwa - że IQ). Na podwójne gniazda daliśmy nawet po 2 kable, żeby było łatwiej sterować...
Oprogramowanie i sterowniki główne Siemens. Program LOGO (haha - pamiętasz może: kiedyś gdy królowało ZX Spectrum, był język programowania o identycznej nazwie). Program przyjemny i do nauczenia. Wszystko skupia się na zestawieniu bramek logicznych, a to dla informatyka prościzna ;-) Aaaa... program do kupienia także w zestawie z większym ze sterowników. Kosztuje kilka stów. Widziałam też inny - wyglądający bardziej jak MATLAB, jeśli znasz, ale działał na tej samej zasadzie: bramki logiczne.

Tereska - dobrze pamiętasz czujniki... czujniki ruchu są po to, żeby np. wyłaczyć światło, gdy ludek zapomni i wyjdzie z łazienki czy zaśnie na kanapie przed TV.
Ta sama centrala obsłuży też później automatyczne podlewanie ogródka.
A z 'wodotrysków': pilot wyglądający jak samochodowy pozwoli Ci zapalić światło na podjeździe z odległości 100m od domu (dobre na złodzieja).

Z plusów 'ujemnych': instalacja drożej kosztuje, nawet gdy sam wszystko robisz, bo choćby kabli więcej. Gdy zlecisz ekipie - głowa rozboli od ceny.
Włączniki działają na zasadzie dzwonka, więc tu wybór wzorów niewielki.
Tytuł: Deskowanie
autor:msz-n  dodano: 2011-07-07 | 08:18:00
Jeśli się zdecydujesz, musisz wzmocnić konstrukcję dachu - czyli trzeba pamiętać o wyliczaniu więźby i ew. zmianie konstrukcji dachu (zależnie co masz w projekcie).
U nas deskowany, ale bez krycia papą, bo z kolei na wierzch szedł wiór osikowy, a ten od papy by sie odparzył.
Tytuł: msz-n
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2011-07-07 | 08:19:29
Dzięki bardzo ze uwagi i sugestie.

Postęp prac - został ostatni narożnik

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jakoś to wszystko podgoniłem, w sumie na obwodzie został mu już tylko ostatni narożnik więc domek nabrał kształtów. Działówce w salonie brakuje już tylko 6 warstw wieć już za chwilkę już za momencik... a zresztą zobaczcie sami jak mi to ładnie poszło blog budowlany - mojabudowa.pl

Widok z kuchni

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Widok z profilu blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

Cały domek

mojabudowa.pl - blog budowlany

Zastanawiam się tylko nad wysokością nadproża, nad drzwiami frontowymi. W projekcie jest na tej samem wysokości co okna czyli otwór ma 2.55m, a ja bym go chciał obniżyć na "standardowe" 2.10-2.15. Co Wy na to?


Weekend

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W weekend pogoda się poprawiła i można było po nadganiać co nieco i zjeść mięsko z grilla :) . Udało mi się dokończyłem ścianę w salonie oraz narożnik w kuchni. Niestety nadproży nie położę bo są za ciężkie i wygląda to tak trochę "dziurawo" blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Poza tym skończył mi się Ytong (dzisiaj dopiero dostawa) i musiałem się wziąć za coś innego czyli ścianę działową w salonie +2,5 warstwy.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

W czwartek podłączyli mi licznik i mam już swoją wodę na działce! Niestety Pan Filip, który miał mi przedłużyć podejście do dnia dzisiejszego się nie pojawił i nadal mam wszystko nie przymocowane. Skończy się pewnie tak, że sam będę musiał zakręcić wodę na przyłączu i to zrobić blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

Ponadto nadal zastanawiam się nad kominami (szukam dobrej ceny), czy ktoś może zna firmę "Tona" i może o niej wyrazić jakąś opinie? Będę wdzięczny :)