Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineszyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WSPANIAŁY - WARIANT II
417300 odwiedzin | wpisów: 186, komentarzy: 579, obserwuje: 194

Lanie fundamentów

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dzisiaj około 8.30 na budowę przyjechały 2 gruchy w tym jedna z pompą. Razem przywiozły 16m3 betonu. Po rozłożeniu sprzętu zaczęła się ostra jazda... ja latałem z wielką rurą po placu bodowy napełniając wykopane doły betonem, a brat w ekspresowym tempie wyrównywał i sprawdzał czy cos mi sie gdzie nie gdzie za dużo nie ulało. Oczywiście, wcześniej skonstruował sobie specjalny "przyrząd" do rozgarniania i sprawdzania wysokości. Zabawa była co nie miara, a roboty jeszcze więcej blog budowlany - mojabudowa.pl  Z dostawcą betonu umówiłem się że ostatnią - trzecią gruszkę zamówię jak zobaczę ile tak na prawdę mi potrzeba (wcześniej dałem zaliczkę za 22kubiki) po niepełnym rozładowaniu dwóch gruszek domówiłem 5 kubików co okazało się strzałem w dziesiątkę. Po niespełna 2,5 godzinach cały fundament został wylany, a ja byłem dumny że dwóch informatyków tak sprawnie i ładnie poradziło sobie z tym zadaniem blog budowlany - mojabudowa.pl

Na koniec "rozmówiłem" się z kierowcą gruszkopompy co znacznie obniżyło koszty, a następnie pojechałem negocjować do biura gdzie pracownik również był bardzo elastyczny blog budowlany - mojabudowa.pl Suma summarum  za całość zapłaciłem 6tyś z czego 5250 za 21 kubików betonu.

Z uwagi na różnice  w poziomie gruntu i brak deskowania (no i pewnie koszty) nie lałem betonu na poziom równy z gruntem. Poniżej zdjęcia z naszej ciężkiej pracy...

Rozkładanie sprzętu... ten na zdjęciu to jakiś zagapior, który przyszedl popatrzeć jak ludzie pracują blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

A to ja ..

mojabudowa.pl - blog budowlany

a tak to wyglądało po 2,5 godzinie..

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

PS.

Ogromne podziękowania dla Brata i Pawełka, bez ich pomocy nie dałbym rady.


Komentarze (6)
Tytuł: ;)
autor:edyskas  dodano: 2010-06-18 | 17:50:09
Betoniary na tle tego błękitnego nieba wygladają zjawiskowo!!! Ale oczywiście umywają sie od widoku zalanych fundamentów;D
autor:msz-n  dodano: 2010-07-19 | 15:19:30
Nie wypada mi chwalić informatyków (z razji wykonywanego zawodu...), ale się spisaliście :-D
Jak kanaliza? Udało się zrobić przelotki? Przy okazji warto zrobić podpięcia do wody, prądu, gazu... chyba jest na Dobrzecu :-)
Do prądu i wody zostawiliśmy wyjścia w rurach kanaliz. fi-50, ale wodę mogą od razu podłaczyć i bez tego - wejdą wężem przez ścianę fundamentową.
Ważne, żeby wejście wody było niżej granicy przemarzania.
Teraz macie dobry moment na rozprowadzenie całej kanalizy na parterze. Tak więc Corel, Pain czy CAD na tapetę i do rysowania :-)
Nasze demo:
http://www.msz-n.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=5&rok=2009&page=2
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2010-07-20 | 07:38:52
przelotek w ławie nie robiłem.. dopiero zaczynam stawiać kanoldy i nie wiem za bardzo jak się do tego zabrac :)
autor:msz-n  dodano: 2010-07-20 | 10:05:46
My robiliśmy właśnie w bloczkach, nie w stopach fundamentowych. Musisz poczytać o spadkach itd... popytać KierBuda... albo podpatrzeć ;-) Powodzenia.
PS- pamiętaj o 'miękkich' kątach ;-)
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2010-07-20 | 10:10:34
Problem taki że kier budowy jest od prawie 3 tyg w szpitalu i głupio nam go tak męczyć. A co masz na myśli pisząc o 'miękkich' kątach? :)
Tytuł: Re: kąty
autor:msz-n  dodano: 2010-07-20 | 10:58:04
kąty rozwarte, mało zakrętów/kolanek... żeby się potem nic nie zablokowało... zwłaszcza na grubej kanalizie ;-)

Układanie zbrojenia

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wczoraj wieczorem skończyliśmy kłaść zbrojenie.  Myślałem że to wszystko sprawniej pójdzie ale niestety, trwało to prawie do 22. W końcu komary i ciemność  wygoniły nas z budowy. Najgorsza bały chyba z tego wszystkiego pozycja w której trzeba było pracować..."skulonym" albo przykucniętym między prętami.  Na każde łączenie/zakręt wiązaliśmy 3 L-ki długie na 1,5 czyli 0.75m przypadało na każdą ze stron. Nie wiem czy nie za dużo ale na pewno wszystko było sztywne i mocno się trzymało. Rzutem na taśmę wykopaliśmy fundament pod komin i schody (ten który balem się sam wyliczyć :) no ale nie było wyjścia i liczyliśmy po sznurkach).

 Nie było kiedy pstrykać fotek ... jedyne co mi się udało to...

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany


Zbrojenie cd...

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś kolejny dzień sam na budowie... blog budowlany - mojabudowa.pl ślamazarnie idzie kręcenie tych drucików w pojedynkę... no ale nie ma co narzekać ważne że się udało! :) 250 strzemiączek na 15 ścianach gotowe :) wszystkie wykonane strzemiączka mają rozmiar 30x30 do ich wykonania użyłem drutu 5,5 - walcówka, czyli taki zwinięty drut... trochę się namęczyliśmy go prostując i wycinając na odpowiedni rozmiar. Jednakże nie brałem drutu prostego bo miałbym za dużo odpadów (drut 6m, a ja na strzemiączko potrzebowałem 1.3m czyli 0.8m straty na każdym drucie).

Takie drobne rady jakby ktoś chciał sam robić zbrojenie. Wiem że nie odkryłem ameryki i pewnie "wszyscy" już to wiedzą ale ja jestem informatyk i nie miałem o tym pojęcia :D Może komuś się to przyda

Przed cięciem drutów fi12 należy dokładnie rozpisać jak każdy z nich sie "pokroi" tak żeby wyszło jak najmniej straty (ja jako informatyk użyłem do tego Exela).

Ilość metrów bieżących drutu fi12 wymieniona w moim projekcie nie obejmowała tzw. L-ek potrzebnych do łączenia z brojenia na narożnikach i ścianach nośnych. W związku z tym musiałem jechać dokupić (kolejne 300zł) blog budowlany - mojabudowa.pl

Drut wiązałkowy najlepiej pociąć sobie na odpowiednia długość gumówką (nie rozwijając go wcześniej). Ja miałem dwie różne długości. Jedne do wiązania wygiętych strzemionek, a druga do wiązania strzemion ze zbrojeniem. Lepiej mieć te druciki za dlugie niź za krótkie blog budowlany - mojabudowa.pl

Klucz do wiązania robi sie z drutu fi6 (w moim przypadku 5.5) odpowiednio go wyginając i zaostrzając go na końcu przy pomocy gumówki.

Matejko to ja nie jestem ale powinien wyglądać tak:

mojabudowa.pl - blog budowlany

A oto owoc mojej ciężkiej pracy

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Zastanawiałem się na czym to zbrojenie układać bo wszyscy radzili żeby na cegłach... no ale skąd te cegły... :) gdzie tu na sztuki coś kupić ... byłem popatrzeć w marketach blog budowlany - mojabudowa.pl i coś tam bylo... ale pelno cegiel na tych paletach bylo popękanych wiec se darowałem. Pomyślałem że jak to jest takie kruche to może być to słąby punkt moich fundametów. Wiem pewnie przesadzam... no ale to mój dom więc staram sie jak moge.... myślałem myślałem i wymyśliłem... pojechałem do fabryki gdzie robią kostke brukową, nie wchodząć wogóle do bióra... latałem po placu i pytalem czy można coś uskrobać z odpadkó :) Trafiłęm wkońcu do odpowiedniej osoby i mogłem wjechać na zaklad samochodem zapakowalem prawie caly bagażnik, podziękowalem i pojechalem na budowę . Niby nie wiele tego (65sztuk) ale myśle że starczy

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wydaje mi się że lepsze to niż cegly z hipermarketu no ale zobaczmy....


Zbrojenie...

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No jakoś się udało.... popytałem, polatałem i zacząłem pleć zbrojenie... po pierwszych kilkunastu wiązaniach znaleźliśmy jeszcze lepszą metodę niż na murarz pokazywał :) więc poszło wszystko szybko i sprawnie... poniżej konstrukcja na której robiliśmy zbrojenie..

mojabudowa.pl - blog budowlany

A tu zdjęcie z weekendu.... nie wiem jak to się stało ale zabrakło durutu do wiązania więc niedziela była wolna :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

A teraz pytanko... o czym pamiętać przy zalewaniu betonem ? na piątek mam umówione trzy gruchy więc jak pogoda dopisze w końcu będzie coś widać.

Co z przelotką na kanalizę? mam umieścić fi200 po między strzemiączkami? czy to nie osłabi konstrukcji? (knaliza będzie w bramie od garażu więc chyba nic nie powinno się stać) z uwagi na to że ściągnąłem humus betonu leje 50cm na wysokość, a strzemiączka mają wysokość 30cm, więc nie wiem gdzie umieścić przelotką na kanalizę?

Jak najlepiej wypoziomować ławę? Grunt mam trochę spadkowy więc w jednym miejscu ława będzie prawie równo z podłożem a w drugim końcu będzie schowana trochę w ziemi.

W trakcie lania łopatami będziemy rozgarniać beton na "boki" jak później "zatrzeć-wyrównać" ławę?

A i jeszcze jedno pytanko,  jak układam zbrojenie w dole to w przypadku łączenia ze ścianą nośną, jak powiązać druty tzw L? rysunek poniżej może pomoże Wink chodzi o to czy te druty które wchodzą od "dołu" łącze tylko z tymi drutami na przedniej "ściance" tj dwa na górze dwa na dole? (czerwone) czy może jakos łacze też z tymi z tył ?

mojabudowa.pl - blog budowlany