Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineszyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WSPANIAŁY - WARIANT II
417304 odwiedzin | wpisów: 186, komentarzy: 579, obserwuje: 194

No i po weekendzie

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No i kolejny weekend za nami. Niestety nie udało mi się ukończyć ściany  garażu ale niewiele brakuje.  Po 18 w niedziele byłem już zbyt zmęczony żeby rozrabiać tą ostatnią porcję kleju i zjechałem do domciu trochę odpocząć.
Razem ze ścianą od garażu wznosiłem ścianę działową i trochę na niej czasu zmarudziłem (wycinanie itp.) Poza tym, wydaje mi się, że Silka jest minimalnie niższa od Ytonga (1-2mm). W związku z czym na drugiej lub trzeciej warstwie trzeba to wyrównywać ładując więcej kleju i trochę z tym zabawy jest.
Nadal czekam na wycenę kominów z innej hurtowni i zaczynam rozglądać się za dachówką. Znowu wybór wielki i nie wiadomo od czego zacząć - dyrektywa od żony taką, że nie może być "czarna" tylko musi wpadać bardziej w czerwień blog budowlany - mojabudowa.pl
A wy jaką byście dachówkę polecili i dla czego? blog budowlany - mojabudowa.pl - Potrzebuję trochę inspiracji.  A no i jeszcze okna połaciowe. Znowu wybór wielki, konkurencji  dużo a ceny baaardzo różnniaste od 1,5tyś do 8tyś blog budowlany - mojabudowa.pl  jedno wiem na pewno, muszą być to okna z roletą zewnętrzną.
 

A tak to wszystko teraz wygląda:

Razem ze ścianą od garażu podnośiłem narożnik od gabinetu.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok od kuchni/salonu

mojabudowa.pl - blog budowlany

Garaż

mojabudowa.pl - blog budowlany

Dzisiaj dokończe garaż i po mału będęł się prznosił na część mieszkalną blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (1)
autor:atosiknamazurach  dodano: 2011-05-30 | 09:12:36
no,no,no!!! alez ci to fantastycznie wychodzi!!! i zobacz samememu robiac masz dach gratis!-tyle mniej wiecej kosztuje postawienie domku robocizna
Jezeli chodzi o dach to my wybralismy Koramica L15 naturalna czerwien angobowa-powod b.dobre opinie w necie i dobra cena no i kolorek nam sie podobal
pierwotnie myslelismy o creatonie naturalnym ale duuzo drozszy!

Pierwsze nadproża

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

 

No i znowu mały poślizg nadproża miały być osadzone we wtorek, a udało mi się dopiero wczoraj. No nic ważne że już są na miejscu i pierwszą ścianę parteru można uznać za zakończoną!  Trochę przejść z tym wszystkim miałem no ale nie będę się tu przyznawał co zrobiłem heheeh blog budowlany - mojabudowa.pl - człowiek uczy się całe życie blog budowlany - mojabudowa.pl

W między czasie razem z sąsiadem odbyłem twarde negocjacje z wykonawcą robót od wodociągów i jakoś się udało. Za przedłużenie wodociągu o 40m zszedł z kwoty 5.5tyś do 4tyś! (jeszcze będziemy się targować o stówkę bo kwotę musimy podzielić na trzech  blog budowlany - mojabudowa.pl). A co do przyłącza to wszystko ma się zamknąć w kwocie 2000-2100 (wykonanie, materiał, odbiór, chlorowanie, bakteriologia) więc chyba nie jest tak źle? Wykonanie wszytkich robót (wodociągu i  trzech przyłączy) planowane jest na przyszły piątek 3.06.2011 więc czekam z niecierpliwością.

Poniżej krótka fotorelacja

mojabudowa.pl - blog budowlany

Od wewnątrznej strony jest wcięcie na 14cm (głebokośc 4cm) No i całe nadproża leżą 4cm niźej.

mojabudowa.pl - blog budowlany

O ile "Wiktor" pozwoli i nie będzie padać to dzisiaj zajme się ścianą nośną/działową garażu.


Dziś może pierwsze nadproże...

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

eh.. no czekam z utęsknieniem, żeby wywarć sie z tej roboty blog budowlany - mojabudowa.pl Wczoraj podciągnąłem ścianę do 14 warstwy i wyciąłem 4cm  w bloczkach na nadproża. Mam nadzieje, że znajdę dzisiaj chętnego który pomoże mi je tam wnieść blog budowlany - mojabudowa.pl Nadproże musiałem obniżyć ponieważ strop nad garażem będzie miał 24cm grubości, a reszta domu 20cm.  Różnica wynika z faktu, że rozpiętość płyty nad garażem jest powyżej 5~m a wtedy musi być ona grubsza. Płyty stropowe będą się opierały na ścianie nośnej/działowej i północnej ścianie zewnętrznej (tu gdzie okna) w związku z tym na ostatniej warstwie tych ścian musze zrobić wycięcie na 4cm głębokie i 8cm szerokie w stosunku do osi fundamentów. Z uwagi na to, że ja zamiast ytonga 24cm użyłem 36,5cm to na zewnętrznej  ścianie, wcięcie musi wynosić 14cm (6cm które wystają do środka domu i 8cm oparcie o oś fundamentu). No jakieś takie masło maślane z tego wyszło no ale może ktoś zrozumie blog budowlany - mojabudowa.pl  Poniżej na szybko taki mały szkic. Jak będę miał zdjęcia  i plan montażowy to pewnie wszystko się rozjaśni.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Ostatnią warstwę na działowej zrobie może z ytonga 24(gęstość 600) będzie prościej to wyciąć i na pewno będzie bardziej równo - tak mi doradził instruktor z Xelli.

Wycięcie pod nadproża

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (5)
autor:galatea  dodano: 2011-05-24 | 13:39:32
ale ładne ściany z tego ytonga - takie czyściutkie
super !!!
autor:atosiknamazurach  dodano: 2011-05-24 | 21:50:52
powiedz mi a jak cenowo wynosi ten strop? u nas defakto za pozno bo nasz juz sobie schnie ale innin moze skorzystaja w przyszlosci?
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2011-05-25 | 08:07:02
No rozwiązanie do tanich nie należy :( według cennika to prawie 1100zł za m3 (oczywiście po rabacie będzie
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2011-05-25 | 08:08:56
obcięło mi komentarz bo wstawiłem znak mniejszości :) po rabacie będzie mniej niż 1000zł ale to i tak dużo. Grubość stropu zależna od długości belki (od 20-30cm) więc orientacyjną kwotę można sobie samemu wyliczyć. u mnie będzie grubo ponad 20k :(
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2011-05-25 | 08:10:11
aa no i w skład ceny wchodzi wykonanie projektu montażowego, transport towaru z Niemiec na budowę i fachowa pomoc przy montażu na budowie

Praca, praca...

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Krótkie podsumowano zakończonego tygodnia. W środę nie było mnie na placu boju bo żonka zakazała - nakazała odpocząć.  Długo się nie wzbraniałem więc pierwszy raz od dłuższego czasu miałem "wolne" popołudnie, które mogliśmy spędzić razem blog budowlany - mojabudowa.pl No ale już w czwartek czym prędzej, po pracy popędziłem na Nasz plac budowy.  Udało mi się z przodu podciągnąć ścianę do ósmej warstwy i wykonać zbrojenie pod dwa małe okna, a następnie przeniosłem się do garażu i tam ciężko pracowałem na rusztowaniu blog budowlany - mojabudowa.pl  Co prawda w piątkowy wieczór wygoniła mnie z budowy ulewa no ale w sobotę udało się wszystko nadrobić bo była bardzo słoneczna pogoda.

Co do kominów to nadal sie zastanawiam, po konsultacjach ze specjalistą postanowiłem do gazu wybrać fi14 (dozwolona moc kotła do 35KW, a ja w projekcie mam 14)

Aaaa no i najważniejsze, przyszła nowa dostawa. Niestety ale nie było tak kolorowo jak mi się zdawało. Nie dosyć że przyjechał Pan samochodem bez przyczepy to w dodatku powiedział ,że jest na zastępstwie (raz na pół roku) i nie wsadzi mi tych palet do środka do domu bo się boi blog budowlany - mojabudowa.pl W związku z tym ja też nie chciałem ryzykować i kazałem wyładować wszystko przed garażem. Trochę biegania mam teraz z tymi "cegłami" no ale co zrobić.  W sumie przywiózł tylko sześć palet Ytonga (dużo miejsca zajęły nadproża), z czego została mi się już tylko jedna i będę musiał znowu umówić transport. Wracając do nadproży, chyba będę miał duży problem aby umieścić je na właściwym miejscu bo są baaardzo ciężkie. Chodzi mi tu o nadproża nad największymi oknami i wejściem na taras (225cm x 36,5cm x 20cm). Próbowałem je "podnieść"/ruszyć z miejsca no i na oko to jakieś 250KG wagi, a jak to teraz wtargać na 3m do góry i ładnie ułożyć to już nie mam pojęcia. Albo będę musiał skonstruować "schody" albo zrobię to przy kładzeniu strop wtedy kiedy będę miał zamówiony dźwig - pytanie czy starczy czasu.
 

Zapraszam do fotorelacji.

Ostatnie zbrojenie pod oknami w garażu.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Osiem warstw od frontu

mojabudowa.pl - blog budowlany

A tu już piękny garaż:

mojabudowa.pl - blog budowlany

A tu widok od środka blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

A o to te bardzo ciężkie nadproża i kształtki U do podciągu na garaż.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 Sprawy do wyjaśnienia na ten tydzień:

-Kominy

- Jak za zbroić podciąg w garażu - tu musze dopytać kierownika (w projekcie wylewany jest na "dwie warstwy" i łączy się z wieńcem) .

- Jak zrobić ostatnią warstwę w garażu. Płyty na strop będą tutaj o 4cm grubsze - muszę skonsultować się z instruktorem Xeli


Komentarze (3)
autor:gabrysia  dodano: 2011-05-23 | 08:52:16
Podziwiam ciebie,że to wszystko sam robisz:)) Powodzenia w dalszych pracach:))
autor:atosiknamazurach  dodano: 2011-05-23 | 08:52:23
domeczek wyglada juz super! a strop zamierzasz zrobic z plyt zelbetonowych? czy z czegos innego
Tytuł: Strop
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2011-05-24 | 06:37:58
Strop planuje wykonać z prefabrykowanych elementów Ytonga - http://www.xella.pl/html/pol/pl/6536.php