Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineszyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WSPANIAŁY - WARIANT II
417312 odwiedzin | wpisów: 186, komentarzy: 579, obserwuje: 194

Ytong warstwa druga - Energo 36,5cm

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Święta, święta i po świętach. Od wtorku "ostro" ruszyłem z pracami blog budowlany - mojabudowa.pl Kolejna warstwa Ytonga,  to znowu zabawa - Ytong 36,5 stawiam mniej więcej na środku pierwszej warstwy (Ytonga 24cm), a dokładnie wychodzę 6cm poza mur na zewnątrz i 6,5 do środka domu. Na niektórych ścianach będzie dokładnie na odwrót, staram się wszystko policzyć tak, aby było jak najmniej docinania i ubytków. Między innymi przez to będę także przesuwał otwory okienne w salonie i wyjście na taras (kosmetyczna zmiana od 3-6cm, dzięki temu będzie mniej cięcia i mniej odpadków).

Jeżeli chodzi o samo klejenie to zabawa przednia blog budowlany - mojabudowa.pl po usytuowaniu narożników praca idzie bardzo szybko i sprawnie, aż się boje że za pomne zostawić otwory okienne - tak sprawnie to idzie blog budowlany - mojabudowa.pl

Ytong Energo 36,5 w porównaniu do Silki czy nawet Ytonga PP4/0,6 S+GT gr. 24,0 cm jest bardzo kruchy, aż dziw że ja z tego dom postawie.  Jeżeli obchodzimy się z nim nieostrożnie i w pośpiechu to bardzo szybko ukruszymy narożniki. Szczególną uwagę należy zwrócić przy braniu bloczka z palety i przy obracaniu go na podłożu, a jeżeli ustawimy go jako "podpory" przy cięciu innych bloczków to na pewno kanty sie ukruszą - sprawdzałem blog budowlany - mojabudowa.pl

A jeżeli chodzi o sam klej to zgodnie z instrukcją na opakowaniu cały worek należy rozpuścić w 6 litrach wody. Jednakże życie szybko uczy czegoś innego, 6l to stanowczo za mało i klej będzie za gęsty ponadto dobrym nawykiem jest robienie kleju z 1/3 - max 1/2 worka. Pan Mariusz z Xeli powiedział, że klej powinien być konsystencji i tu cytat "gęstej śmietany" czyli trochę rzadszy od jogurtu blog budowlany - mojabudowa.pl Po dokładnym wymieszaniu należy chwile odczekać - około 4-5min i przystąpić do klejenia.  W czasie tych 5min on jeszcze zgęstnieje więc można zrobić trochę rzadszą tą śmietanę blog budowlany - mojabudowa.pl  szczególnie jak jest słoneczny dzień.
Ściany nośne wewnętrzne wykonywać będę z silki 24cm (dobre parametry akustyczne i akumulacji ciepła) zdecydowałem się na następujący sposób wiązania ścian z Ytongiem:
mojabudowa.pl - blog budowlany

Instruktor mówił, że te 17cm to trochę przesada ale te 12cm musi być. No i najważniejsze przy Silce - przesuniecie cegły w stosunku do poprzedniego poziomu musi wynieść 166mm dzięki temu będziemy mogli z korzystać z wydrążonych kanałów w celu poprowadzenia instalacji elektrycznej.  Sama Silka jest oznaczona "pionową" kreską dokładnie w miejscu gdzie jest środek tego kanału -sprawa niby błacha ale należy o niej pamiętać.
mojabudowa.pl - blog budowlany
Kolejną ważną rzeczą jest zbrojenie pod oknami, należy je wykonać jedną warstwę wcześniej, czyli:
mojabudowa.pl - blog budowlany
Ja zbrojenie będę wykonywał z dwóch prętów fi8 "zanurzonych" w Ytongu (dziury zrobię rylcem).

Wszystkie cięcia i szlifowania najlepiej wykonywać w jednym miejscu tak, aby na zakończenie można pozbierać/pozamiatać  "pyłek " do pojemniczka - po wymieszaniu go razem z klejem służy do uzupełniania ubytków ;)

Jeżeli chodzi o ściany działowe  to będą połączone za pomocą łączników stalowych. Ścian działowych nie należy wmurowywać przez wiązanie murarskie w ściany nośne. Oba materiały kompletnie inaczej pracują i będą tworzyć się pęknięcia na ich styku.

Miałem napisać coś jeszcze ale wylatało mi z głowy poza tym starczy już tych wywodów. Teraz może jakieś fotki z budowy, niestety są kiepskiej jakości. Wykonane telefonem komórkowym pod 20:00

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

To by było na tyle, dalsza relacja już za chwilę! blog budowlany - mojabudowa.pl


Pierwsza warstwa - Ready! :D

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Sobota czy nie sobota robić trzeba, poza tym żonka w pracy była więc bezpieczniej było jechać na budowę - bo na pewno jakieś zajęcie by dla mnie znalazła blog budowlany - mojabudowa.pl Uroczyście oświadczam, że udało mi się dzisiaj zakończyć kładzenie pierwszej warstwy Ytonga! Wiec, po świętach zaczynam kleić kolejne warstwy -  teraz chyba pójdzie już z górki?

Ściany działowe-nośne robie z Silki, eh jaka ona twarda. Nie szło tego uciąć piłą do gazobetonu, a o pacy do szlifowania nawet nie wspomnę. Następnym razem będę lepiej przygotowany, muszę kupić tylko tarczę do gumówki :)

Efekty można ocenić poniżej... normalnie piknie to wygląda; ściana działowa oddzielająca gabinet i salon

mojabudowa.pl - blog budowlany

rzut z gróry - niby nic a jak cieszy oko blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wesołych Świąt!


Ytong - pierwsza warstwa cd.

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W sumie nie ma co tu pisać ale są efekty blog budowlany - mojabudowa.pl Prawie cały obrys budynku skończony, pozostało trochę z przodu przy wejściu do domku i trzy "połówki" do ścięcia.  Dziś na pewno to skończę i jak wystarczy czasu wezmę się za stawianie ściany działowych-nośnych albo garaż, albo salon. eh... aż chce się robić blog budowlany - mojabudowa.pl

Tył, garażu, gabinetu i salonu

mojabudowa.pl - blog budowlany

Salon

mojabudowa.pl - blog budowlany

Przód domku - do dokończenia

mojabudowa.pl - blog budowlany

Aż serce się raduje patrząc na ten piękny widoczek blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (3)
autor:martadaniel  dodano: 2011-04-22 | 09:15:21
Wiem co czujesz...niby nie wiele sie wydążyło, ale dla nas ...to bardzo dużo...
Ja tez chodzę podniecona i zadowolona jak nigdy, moje największe marzenie właśnie sie realizuje...cieszy mnie każdy drobiazg, który przybliża do końcowego efektu - domu
autor:werbeny  dodano: 2011-04-22 | 10:03:34
Witam
Pytanie czy pan Mariusz z Xella wzial jakies pieniadze za wyprowadzenie narożnych pustaków?
Tytuł: werbeny
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2011-04-22 | 10:15:10
Oczywiście, że nie wziął :) Mało tego, musiał do mnie zrobić prawie 100km :) Poza tym dał wiele pomocnych rad, Polecam!

Ytong - pierwsza warstwa!

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No nareszcie - zaczyna się robić biało na mojej budowie! blog budowlany - mojabudowa.pl Ale to pięknie wygląda, tak nie wiele a jak cieszy oko. Zgodnie z planem wczoraj z pomocą Pana Mariusza wypoziomowaliśmy wszystkie narożniki budynku, następnie przystąpiłem do samodzielnego murowania ścian garażu. Na razie pierwsza warstwa na zaprawę cementową, a potem reszta na klej. Idzie trochę "ślamazarnie", w końcu pierwsza warstwa najważniejsza więc staram sie to wykonać jak najdokładniej. Dużo stukania, pukania poprawiania, pieszczenia blog budowlany - mojabudowa.pl Z resztą z obaczcie sami.

Garaż

mojabudowa.pl - blog budowlany

Garaż cd.

mojabudowa.pl - blog budowlany

A tu same narożniki i jeden bloczek poprzeczny wymórowany i wypoziomowany na "chwilę" w celu trzymania wysokości (długa ściana i żyłka by opadała)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Prawda, że pięknie to wygląda blog budowlany - mojabudowa.pl

W długi weekend pozbieram wszystkie myśli i napiszę może co nie co o wznoszeniu ścian z Ytonga - Na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać blog budowlany - mojabudowa.pl

PS.
Dzisiaj musze jechać kupić nowy młotek gumowy, bo ten który posiadam okazał się za mały i pracuje się nim nie wygodnie - te bloczki na prawdę są duuuże blog budowlany - mojabudowa.pl