Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineszyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WSPANIAŁY - WARIANT II
417308 odwiedzin | wpisów: 186, komentarzy: 579, obserwuje: 194

Okapy

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czerwony czy pomarańczowy? a może przesadzam? (będzie jeszcze ocieplenie)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Sypialnia

mojabudowa.pl - blog budowlany

Pokoje

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok od strony tarasu (strona południowa)

mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (1)
autor:kristek86  dodano: 2011-11-25 | 11:37:52
Właśnie z ciekawości sprawdziłem jak to u mnie w planie wygląda i od ściany (już z ociepleniem i tynkiem) jest 65 cm. Tylko od strony tarasu mam wydłużony dach. Sam bym nie pomyślał nawet o tym ale architekt podsunął nam taki pomysł :-)

Więźba dachowa

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Cieśla z kolejnym poślizgiem, ale dotarł na miejsce - zamiast w poniedziałek przybył we wtorek.  Od tygodnia próbuje załatwić kogoś, kto mi pomoże dokończyć te kominy... gdyby nie ta 3tygoniowa obsuwa z drewnem wszystko byłoby już załatwione i gotowe, a tak trzeba  dalej kombinować.  W weekend planuje walczyć ze szczytami, no a na te kominy muszę kogoś załatwić, bo sam juz nie dam rady (brak wolnego w pracy, a po piętnastej nie ma, co się brać za robotę). 

Jeżeli chodzi o zmiany więźbie to krokwie, które są od zewnętrznej strony przy murze odsunąłem je o 18 cm tak abym mógł tam zmieścić jeszcze ocieplenie, poza tym dużo łatwiej będzie przy robieniu podbitki.  Zastanawiam się też czy szczytów nie pomurować 10-12cm niżej, niż pójdzie membrana? Jak będę ocieplał poddasze pianką poliuretanową to ładnie mi to tam wszystko powchodzi, a sama ściana nie będzie "przemarzać" od góry. Co o tym myślicie?
 

Początki więźby

mojabudowa.pl - blog budowlany

Nie wiem, co zrobić z okapem, jaka długość?  Zastanawiam się czy zrobić na równo z początkiem stropu czy tak jak w projekcie - na równo z oknami? W pierwszym wypadku i tak będzie mega duży (120cm od ściany), a w drugim wypadku to już będzie pewnie ze 140cm - wieć odpowiedź nasuwa się raczej sama. Oczywiście należy jeszcze odjąć od tego grubość ocieplenie i warstwy wykończeniowej.
Ta sama ekipa robi wywiązkę i kładzie dachówkę, więc powiedziała żeby sie zastanowił, pooglądał, a oni dotną tak jak nam pasuje.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Jutro zrobię foty z tył domu i od strony południowej może wtedy mi sie cos rozjaśni. W sumie najbardziej mi zależy żeby okap od strony południowej był jak najdłuższy (prawa strona patrząc od frontu domu. Z jednej strony będzie tam taras ale z drugiej duże, trzy okna i nie chciałbym żeby mi się dom nagrzewał latem, za mocno od tego słońca blog budowlany - mojabudowa.pl A wy co radzicie?

Wczoraj wybrałem z żoną klinkier na kominy. Zastanawialiśmy się między
Roben - Darwinmojabudowa.pl - blog budowlany

a Roben - Victoria Cieniowana

mojabudowa.pl - blog budowlany

Nie wiem czy dobrze ale wybraliśmy ten drugi blog budowlany - mojabudowa.pl

Kciuków za pogodę juz nie będę trzymał ale miejmy nadziej że dopisze blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (1)
autor:kristek86  dodano: 2011-11-23 | 19:29:35
Prace posuwają się do przodu, więc nic tylko się cieszyć :-)
Co do klinkieru to też pewnie bym wybrał ten drugi.
Tak mi się jeszcze przypomniało - jakiej firmy macie system kominowy i skąd braliście i po ile oczywiście?
Pozdrawiam

Fatum czy jak......?

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Może zacznę od początku... Wymiary do tartaku dałem w pierwszym tygodniu października, a wywiązka miała być gotowa na koniec miesiąca.  Dzisiaj natomiast miałem już się cieszyć dachóweczką położoną na moim dachu, a weszło jak widać. Nawet nie chce mi się o tym wszystkim pisać, bo mnie krew zalewa.  Ostatecznie drzewo gotowe było na czwartek, ale nie było potrzeby go przywozić, bo cieśla z braku laku poszedł na inną budowę i powiedział, że najwcześniej będzie w sobotę i tak też umówił transport drzewa z tartaku.  W sobotę natomiast o 7.01 zadzwonił, że w drodze na budowę popsuło mu się auto i nie ma, kto odebrać drzewa (kierowca nie wie jak dojechać na działkę).  Krew mnie zalała, ale wstałem ubrałem się i pojechałem odebrać to drzewo, a cieśla ma przyjechać w poniedziałek... no chyba, że znowu dziwnym trafem auto mu sie popsuje blog budowlany - mojabudowa.pl

Za drzewo zapłaciłem 800zł za m3, w sumie wyszlo ponad 11,5m3 wiec poszło 9350zł blog budowlany - mojabudowa.pl w tym są łaty i kontr łaty oraz przedłużone i jak sie wczoraj okazało, również poszerzone krokwie. Cieśla bez mojej wiedzy i zgody poszerzył je o 1cm - tłumacząc, że tak będzie lepiej i bezpieczniej. "7cm szerokości na 20cm wysokości to za mało i przy skręcaniu może pękać drzewo itp. itd.  "

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Na domiar złego, znajomy murarz-pomagier powiedział, że nie będzie mi stawiał klinkieru na kominie jeżeli temp jest w okolicach zera "bo on nie chce sobie robić wrogów wśród znajomych" , coś tam mi tłumaczył o wysoleniu itp .itd. Spodziewam sie jednak, że główną przyczyna jest to że po prostu nie ma już teraz czasu bo zaczął inna duża robotę.... eh....blog budowlany - mojabudowa.pl Czyli radź se sam...blog budowlany - mojabudowa.pl

Na koniec fota z zamontowanych dzwiczek. Mam nadzieje, że wytrzymaja całą budowę blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (1)
autor:kristek86  dodano: 2011-12-06 | 20:27:37
To 11,5m3 drewna to jest łącznie z deskowaniem i łatami??
I jeśli możesz podaj mi jaka jest powierzchnia dachu??

Nadal czekamy na drewno... :(

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No i niestety ale kciuki trzymałem chyba za słabo. Znowu obsuwa z dostawą drewna blog budowlany - mojabudowa.pl Pierwotnie drewno miał być w zeszłą środę na działce, później w czwartek wieczorem. Ostatecznie dostałem zapewnienie, że będzie na wtorek rano (bieżącego tygodnia) no i niestety, wczoraj o 16 zadzwonił Pan z tartaku i powiedzieli, że nie dadzą rady bo nie mają z czego wyciąć (brak surowca). Oczywiście Pan zapewnił mnie że robią co mogą, że duża cześć zamówienia stoi już gotowa na placu i jak chce to mogę podjechać i zobaczyć. No ale na dwa razy to nie opłaca mu się tego wozić. Wszystkiemu podobno winna inwentura w lasach… surowca dostaje dwa razy mniej niż zgłasza zapotrzebowanie i zawsze z wielkim opóźnieniem. Czy ta inwentura tylko u mnie w lesie jest? Czekam dalej ale kciuków już nie trzymam , a drewno może będę miał na czwartek wieczór blog budowlany - mojabudowa.pl