Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineszyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WSPANIAŁY - WARIANT II
417310 odwiedzin | wpisów: 186, komentarzy: 579, obserwuje: 194
 

Wracam do pracy...

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Nie wiem czy nie za późno ale wracam na budowę! W końcu w pracy trochę się uspokoiło i na działeczkę mogę jeździć. Niestety w weekend mi czas przesunęli i teraz już nie mam pojęcia jak ja to wszystko dokończę..., o 17 ciemno jak w…. blog budowlany - mojabudowa.pl

Wyjścia jednak nie ma bo drewno zamówione i górny wieniec muszę wylać. Później szczyty i kominy. Jakoś trzeba będzie dać radę. Od dzisiaj mam płatnego pomagiera na budowie wiec liczę, że trochę tego czasu uda mi się nadrobić.

Wzmocnienie pod oknami na szczytówkach zrobione
mojabudowa.pl - blog budowlany

Styropian na trzpienie

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany
Musiałem rozszalować podciąg w garażu żeby mieć materiał na szalowanie wieńca.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Jeżeli chodzi o dachóweczkę to zdecydowaliśmy się "Roben Piemont miedziana", wstępne wyceny już mamy ale z zakupem wstrzymam się do wywiązki tak aby dokładnie wiedzieć ile tego trzeba. Jeżeli chodzi o okna to pewnie będą Fakro FTP-V U3, zastanawiam się czy nie wziąć tych U5 ale są ponad 500zł droższe? Poza tym jest problem z nawiewnikiem, bo ja osobiście go nie chcę i nie potrzebuję (rekuperator). Niestety wszystkie okna dachowe standardowo mają zamontowany jakiś tam nawiewnik i jak chce bez to będę musiał dopłacić blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (2)
autor:kristek86  dodano: 2011-11-02 | 13:42:18
Widzę, że jedziecie ciągle do przodu. Zadaszycie jeszcze w tym roku?
Gdzie rozglądałeś się za tą dachówką i ile za m2 wychodzi?
:-)
autor:kristek86  dodano: 2011-11-03 | 18:00:36
Dzięki za odp. Zamawiasz tam, bo jest najtaniej? Bo cena z vatem około 31 zł. Stronę z oknami na pewno zapamiętam na przyszłość :-)
A gdzie zamawiałeś drewno i po ile?

Zastój – brak czasu :(

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Obecnie na budowie cisza… blog budowlany - mojabudowa.pl Najpierw pogoda, a teraz brak czasu. W przyszły weekend jadę w delegację do której muszę się przygotować więc niestety ale  będą opóźnienia, a zima już tuż, tuż blog budowlany - mojabudowa.pl Jedyne co mi się udało to poklejenie EDW na najdłuższej ścianie. Coś mi się wydaję, że nie zdążę tego zakryć dachem jak tak dalej pójdzie blog budowlany - mojabudowa.pl

Obecnie wygląda to tak

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

W między czasie udało mi się zrealizować kupon rabatowy firmy Xella (eXpert Budowy) i otrzymałem "zwrot" w kwocie 1 404,81zł blog budowlany - mojabudowa.pl Poniżej stara fotka z tablicą.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Ponadto dzięki Cioteczce udało nam się szybko i sprawnie rozliczyć z urzędem skarbowym. Otrzymałem już zwrot 8 590,00zł  - będzie na więźbę blog budowlany - mojabudowa.pl Rozliczyliśmy się wcześniej ponieważ nie wiedziałem czy uda nam się załatwić kredyt na dokończenie budowy, na szczęście jakoś daliśmy radę! Po wielu perturbacjach i kupie nerwów udało nam się ostatnim rzutem na taśmę zostać "szczęśliwymi" posiadaczami kredytu hipoteczny - rodzina na swoim -jeszcze na starych zasadach obowiązujących do końca sierpnia. W związku z powyższym plan na przyszły rok bardzo ambitny, najpóźniej na koniec roku przeprowadzka!

STEICO - JOIST

mojabudowa.pl - blog budowlany
Otrzymałem odpowiedź od firmy wraz z licznymi załącznikami i wstępnym. Jak się okazał w przypadku decyzji realizacji tego rozwiązania musiałbym wynająć architekta w celu przeprojektowania dachu pod te belki bo oni się tym nie zajmują (brak uprawnień). Ponadto po konsultacjach okazało się, że sumaryczny koszt tego rozwiązania (zastąpienie tylko krokwi) jest dwa razy droższy niż zrobienie więźby z litego drewna. Nie licząc drogiego materiału to robocizna jest dwa razy droższa blog budowlany - mojabudowa.pl W związku z powyższym podjąłem decyzje, że nie będę wchodził w to rozwiązanie.
 

Ocieplenie pianką poliuretanową
Po rozpoznaniu tematu okazało się, że każdy z "fachowców" mówi co innego blog budowlany - mojabudowa.pl Decydując się na ocieplenie pianką najpierw musimy wybrać rodzaj i gęstość. W skrócie, występują dwa rodzaje pianek otwarto i zamknięto komórkowa. 
Otwarto komórkowa charakteryzuje się tym, że przepuszcza parę wodną (w małym stopniu ale przepuszcza, dom oddycha itp. Itd.) W przypadku tego rozwiązania musi być użyta membrana paro przepuszczalna, a jeżeli chodzi o wykonanie to tu są już pewne różnice wykonawców. Jedni mówią, że powinno być pełne deskowanie, a inni że mocna membrana wystarczy. Bądź tu mądry?
Zamknięto komórkowa charakteryzuje się tym, że jest baaaardzo szczelna, nie przepuszcza powietrza, ani pary wodnej, ponadto nie wchłania i nie przepuszcza wody (max 5%). Decydując się na to rozwiązanie na poddaszu musi być zamontowana sprawna rekuperacja, która odprowadzi całą wilgoć z pomieszczeń (Z domu robi się wieli termos). Jeżeli chodzi o membranę to wystarczy żeby  chroniła nas przed wiatrem i wodą oraz posiadała dobre parametry na uszkodzenia mechaniczne, w tym wypadku para przepuszczalność nie jest ważna. Ponadto pełne deskowanie nie jest wymagane, podobno natrysk można prowadzić bezpośrednio na membranę.

Jeżeli chodzi o koszty to wszystko oczywiście zależy od grubości piany i całkowitej powierzchni dachu. Uogólniając otwarto komórkowa ma przelicznik x2 w stosunku do wełny czyli 15cm piany to 30cm wełny, a zamknięto komórkową kładzie się maksymalnie 8-10 cm grubości, więcej nie ma sensu bo parametry cieplne, aż tak się nie zmieniają.  Ceną wyjściowymi do negocjacji w przypadku otwarto komórkowej jest 65zł m2 dla grubości 15-18cm, dla zamknięto komórkowej 90zł m2.

Osobiście najchętniej wybrałbym zamknięto komórkową ze względu na parametry cieplne ale wydaj mi się, że to rozwiązanie w budynkach jednorodzinnych jest rzadko stosowane i się trochę tego obawiam. A Wy co myślicie? Jjeżeli ktoś coś może dodać lub sprostować na ten temat będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie.
 


Ściana kolankowa Cd.

autor: szyszka-i-dukenukem blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W weekend ścianka poszła trochę do góry.  W sumie na 4 ścianach mam już poziom docelowy tj. trzy Ytongi. Pozostaje dorobienie szalunku przy trzpieniach i zaszalowanie górnego wieńca. Od zewnętrznej strony na pewno położę  Ytonga 5cm, a od wewnątrz jeszcze się zastanawiam czy się bawić w deskowanie.

Na górze wygląda tak...

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

a od zewnątrz tak

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Narazie tyle, muszę lecieć na budowę blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (2)
autor:kristek86  dodano: 2011-10-05 | 20:38:52
Widzę, że ładnie idziecie do przodu.
Mieszkałem na dobrzecu do niedawna a teraz z żoną zaczynamy budować się na sulisławicach ale nie wiedziałem, że na świętego michała tyle ludzi w głąb się buduje.

Początkowo też brałem pod uwagę stawianie z YTONGa, bo wuja pracuje yotngu w sieradzu. Ale ostatecznie padło na cegłę.

Widzę, że praktycznie wszystko robicie sami. Też mam taki zamiar, żeby obniżyć koszty. Na razie postawiłem ogrodzenie i zrobiłem garaż. Dalsza część pracy przed nami :-)

Powodzenia w dalszej budowie :-)
autor:kristek86  dodano: 2011-10-05 | 20:47:53
Zapomniałem zapytać - gdzie głównie kupujesz materiały budowlane?
Głównie chodzi mi o bloczki fundamentowe, stal, cement, piasek, beton.

Taka mała lista :-P